Фестиваль інновацій

Міністерство освіти і науки провело 15-16 травня
2019 року Всеукраїнський фестиваль інновацій.

Мета заходу – популяризація розробок вітчизняних вчених та інноваторів,
залучення інвесторів до фінансування впровадження новітніх розробок.

У рамках заходу буде проведено:

  • конкурс стартап-проектів, журі якого буде сформовано з
    представників венчурного бізнесу, бізнес-інкубаторів, асоціацій промислових підприємств;
  • круглий стіл «Створення інноваційної інфраструктури та
    залучення венчурних інвестицій у інноваційну діяльність: проблеми та перспективи».

Фестиваль інновацій 16 травня виступ Гройсмана В.Б.,
Гриневич Л.

 У рамках фестивалю було проведено круглий стіл «Розвиток академічного підприємництва в закладах вищої освіти та наукових установах України», участь в якому від університету взяв Максим Слатвінський, завідувач кафедри фінансів, обліку та економічної безпеки.

 Під час круглого столу своїм досвідом з організації та розвитку академічного підприємництва поділилися представники вітчизняних та зарубіжних закладів вищої освіти, наукових парків, науково-дослідних установ, громадських організацій, до сфери інтересів яких належать питання академічного підприємництва та впровадження інновацій.

 Значну увагу було прикуто до виступів Макса Беліцкого (Університет Рідінга, Великобританія), Лариси Антонюк (КНЕУ, Україна) та  Джона Дерозьє (член консультативної ради Американо-українського фонду ініціатив в галузі біотехнологій, США), які поділилися зарубіжним досвідом академічного підприємництва в інноваційній системі, відповідно, Великобританії, КНР та США. З цих виступів учасники круглого столу дізналися багато нового про систему трансферу технологій в закладах вищої освіти та академічно-корпоративну взаємодію у комерціалізації інновацій.

 Цікавим виявився досвід та міркування з питань академічного підприємництва представників закладів вищої освіти та наукових установ України, насамперед, щодо розвитку інноваційних середовищ в університетах та наукових установах у контексті євроінтеграційних реформ в Україні.

 Результатами заходу стали напрацювання дорожньої карти розвитку академічного підприємництва в закладах вищої освіти і саме головне – об’єднання учасників академічного підприємництва для поширення позитивної енергії та ентузіазму багатьох відданих справі людей.