28 років науково-дослідній лабораторії «Екологія і освіта»

   Науково-дослідній лабораторії «Екологія і освіта», керівник якої доктор педагогічних наук, професор Совгіра Світлана Василівна, сьогодні виповнюється 28 років.

   За роки діяльності співробітниками лабораторії досліджено якість річкової води, ґрунту, радіаційний фон, рослинний покрив та тваринний світ, особливості структури Південно-Бузького меридіонального екологічного коридору. Це стало можливим за проведення Всеукраїнської наукової екологічної експедиції, до якої долучились представники наукових та освітніх установ України (Олена Мітрясова, професор Чорноморського національного університету імені Петра Могили, директор НПП «Бузький гард» Владислав Артамонов та інші співробітники). Експедиція подолала понад 300 км (Черкаська, Кіровоградська та Миколаївська області). Під час експедиції презентовано спільну монографію «Natural conditions and structure of the Southern Buh meridional ecological corridor» та підписано угоду про співпрацю між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини та Національним природним парком «Бузький гард».

   У пам’ять про першого завідувача науково-дослідною лабораторією «Екологія і освіта» Ганни Гончаренко, організовано й проведено експедицію з вивчення можливостей створення нових заповідних об’єктів у Центральній частині Південно-Бузького екологічного коридору.

   Примітно і почесно для нашого університету є те, що функціонуюча пам’ятка природи «Іллінецький кратер» була створена за ініціативи співробітників науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» у 2018 році. Нині цю територію часто відвідують в рамках агротуризму.