МОЛОДЬ У НАУЦІ

Наука – джерело інноваційного розвитку економіки та добробуту населення. Розвиток наукової діяльності Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини здійснюється відповідно до викликів сучасності, потреб суспільства щодо науково-технічного розвитку, пріоритетів розвитку науки та інновацій.

З-поміж ключових показників ефективності вітчизняної науки – розвиток наукової діяльності молоді. Зокрема, зростання питомої ваги видатків на фінансування наукових проєктів, грантових та стипендіальних програм для молодих учених у загальному обсязі видатків державного бюджету на науку (проєкт Концепцій та планів реалізації державної політики щодо досягнення цілей 1.1–1.5 Програми діяльності Кабінету Міністрів України).

Один із основних напрямів реалізації державної молодіжної політики в галузі освіти і науки – розробка науково-дослідних робіт, які фінансуються за рахунок коштів загального фонду державного бюджету. Сьогодні молоді науковці університету працюють над розробкою двох науково-дослідних тем:

«Фольклористичні дослідження хорового виконавства та народного танцю Центральної України. Науковий керівник: к. мист. Пиж’янова Наталія Володимиріна. Строки виконання: 2019-2021 рр.;

«Соціально-психологічна реабілітація дітей та молоді з особливими освітніми потребами засобами інклюзивного туризму». Науковий керівник: д. пед. н., доц. Кравченко Оксана Олексіївна. Строки виконання: 2020-2022 рр.

Молодь університету, Рада молодих науковців є ініціатором та організатором низки традиційних та інноваційних наукових заходів: конференцій, семінарів різних рівнів, пошуково-експедиційних, соціально-реабілітаційних заходів, проектів тощо.

Підтвердженням визнання досягнень молодих учених університету на національному та світовому рівні є численні нагороди, премії, відзнаки. Зокрема, стипендіатами Кабінету Міністрів України для молодих вчених (2018-2020 рр.) стали доктори наук, професори Чирва О. Г. та Кравченко О. О.