Конкурс студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920–1950-х років»

Оголошення-чолЦентр досліджень визвольного руху запрошує студентів нашого університету взяти участь у конкурсі студентських наукових робіт, присвячених українському визвольному рухові.

Організаторами конкурсу є: Центр досліджень визвольного руху (м. Львів), Український Католицький університет (м. Львів), історичний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (м. Львів), за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Міністерства освіти і науки України.

Переможці конкурсу отримають 3 премії (за найкращу роботу – 3000 грн. та дві премії – 2000 грн. та 1000 грн. відповідно) та подарункові комплекти наукових видань із зазначеної тематики. Також, за рішенням Конкурсної комісії, окремі конкурсанти можуть отримати відзнаки – грамоти і комплекти книг.

На конкурс можуть подавати роботи студенти з таких напрямів:

 • повстанський рух на Наддніпрянщині у 1920-х роках;
 • селянський опір колективізації;
 • ідеологія та програми українського націоналізму в 1920–1950-х роках;
 • чільні постаті ОУН та УПА в 1920–1950-х рр.;
 • діяльність окремих структурних одиниць ОУН і УПА в певний період;
 • повсякденне життя підпільників та повстанців у 1920–1950-х рр.

Водночас організатори виходять з того, що тематика заявки цілком може виходити поза заявлені межі, якщо надано відповідне обгрунтування. Організаторів цікавлять оригінальні роботи, оперті на аналіз наявної історіографії та написані з використанням джерел.

Для участі у конкурсі потрібно до 12 вересня 2017 року на адресу konkurs@cdvr.org.ua  подати електронний пакет документів:

1) заявку   (заповнюється он-лайн https://goo.gl/Wlg74x одночасно   з   надсиланням конкурсних матеріалів);

2) конкурсну    роботу    у    вигляді    наукової    статті    (згідно    з вимогами: https://goo.gl/trL0gF);

3) власне фото у форматі jpeg;

4) ілюстрації до статті у форматі jpeg, (якщо такі є);

5) підписи до ілюстрацій (при їх наявності) у форматі Word.

Матеріали, які надійдуть на адресу Конкурсу пізніше 12 вересня 2017 року або не відповідатимуть визначним вимогам не реєструються і до розгляду не приймаються. Конкурсна комісія повідомляє про прийняття чи відхилення матеріалів пошукувачів.

Кожний учасник має право представити на Конкурс лише одну дослідницьку роботу та за умови, що ця конкурсна робота подається на участь у Конкурсі студентських робіт «Український визвольний рух 1920–1950-х рр.» вперше та не подана на інші конкурси і не була раніше ніде опублікована.

Конкурсна комісія розгляне роботи та повідомить учасникам дату, місце оголошення результатів та відзначення переможців.

За результатами конкурсу у жовтні 2017 р. буде проведено науково-архівний семінар, в якому візьмуть участь провідні історики з тематики українського визвольного руху XX ст., а також конкурсанти, які отримають запрошення від організаторів заходу.

Переможці конкурсу обов’язково повинні взяти участь у семінарі, що стане умовою їх нагородження.

До складу Конкурсної комісії входять:

 • к.і.н. Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті;
 • к.і.н. Олег Репан, доцент кафедри історії Дніпропетровського національного університету ім.О. Гончара, Інститут суспільних досліджень;
 • к.і.н. Олександр Іщук, завідувач відділу історії України у XXст. Національного музею історії України;
 • д.і.н. Іван Патриляк, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
 • к.і.н. Руслан Забілий, генеральнй директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»;
 • к.і.н. Василь Стефанів, старший викладач кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету.

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті: www.cdvr.org.ua

Із додатковими запитаннями просимо звертатися до Ігоря Бігуна, координатора конкурсу студентських наукових робіт Центру досліджень визвольного руху: +380637244521, konkurs@cdvr.org.ua