Спільне засідання керівників секцій МАН загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів і викладачів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

 2 жовтня 2018 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулося спільне засідання керівників секцій МАН загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів м. Умані і викладачів УДПУ – наукових консультантів Малої академії наук України.

 З вітальним словом до учасників зібрання від імені ректорату та ректора університету професора Безлюдного Олександра Івановича звернулася проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва нашого університету, доктор історичних наук, професор Сокирська Владилена Володимирівна. Вона також відзначила, що науковці Регіонального центру МАН, створеного в нашому університеті в 2016 – 2017 н. р., ставлять перед собою благородну мету – організовувати та координувати науково-дослідницьку діяльність учнів, створювати  умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення. Про результативність роботи Центру свідчать успіхи учнів на конкурсах різних рівнів, їх наукових керівників та наукових консультантів-викладачів університету. Влада Володимирівна наголосила, що старшокласники, які брали участь у Малій академії наук, стають студентами нашого університету, зокрема таких у 2013 році було 11, у 2014 – 14, у 2015 – 23, у 2016 – 12, у 2017, коли був створений центр, навчатися в УДПУ прийшли 24 учні-учасники МАН, у 2018 – 21, чотири із яких були переможцями інтелектуальних конкурсів та ігор, предметних олімпіад, що проводилися для старшокласників.   

 Трохименко Інна Михайлівна, завідувач методичним кабінетом відділу освіти Уманської міської ради, від імені відділу освіти та його очільниці Мельник Оксани Іванівни висловила слова подяки науковцям УДПУ та учителям міста за плідну співпрацю, системність та результативність роботи, гідне представлення здобутків освітян міста на обласному та всеукраїнському рівнях. 

 Заступник директора з навчально-виховної роботи Станції юних техніків м. Умані Стрільчик Людмила Іванівна підвела підсумки  роботи Малої академії наук  у 2017 – 2018 н.р. Зокрема, вона зауважила, що в  попередньому навчальному році призерами обласного етапу конкурсу-захисту наукових робіт стали 19 учнів ЗОШ та позашкільних навчальних закладів м. Умані, яких консультували викладачі-члени Регіонального центру МАН, один учень здобув перемогу на  ІІІ (всеукраїнському) етапі конкурсу (н.к., доц. Якимчук Борис Андрійович).     

 Про результати роботи Регіонального центру МАН  у 2017 – 2018 навчальному році та плани на 2018 – 2019 навчальний рік  доповіла його керівник Тищенко Тетяна Миколаївна. «У цьому навчальному році, – зауважила доповідачка, – розширюється  спектр діяльності Регіонального центру МАН. Якщо в 2017 – 2018 н.р.  працювало 23 секції  семи відділень, учасників яких консультували 24 доценти та професори УДПУ, то в цьому році вже буде працювати 27 секцій, роботу яких організовуватимуть  24  науковці. Основними видами діяльності Центру  є заходи по залученню талановитої учнівської молоді до наукової роботи, зокрема тренінги, консультації, наукові фестивалі та конкурси, інтелектуальні ігри, конференції, конкурси-захисти наукових робіт. У цьому році у планах роботи наукових центрів та лабораторій університету  28 подібних наукових заходів для старшокласників».

По завершенню пленарної частини учителі та науковці працювали в секціях.