VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи»

Традиційно, упродовж двох днів – 21 та 22 жовтня 2021 р. на факультеті мистецтв проходила VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи».

Співорганізаторами та учасниками конференції стали Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (відділ змісту і технологій педагогічної освіти), Інститут обдарованої дитини (відділ діагностики), Об’єднання професійних художників (Ізраїль) та інші. Загалом учать у конференції взяли понад 150 учасників.

На пленарному засіданні конференції з вітальним словом виступили проректор з наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Годованюк Тетяна Леонідівна та кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичин Терешко Інна Григорівна.

Були представлені доповіді:

Доктора педагогічних наук, професора, завідувача лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України Комаровської Оксани Анатоліївни (м. Київ, Україна):

Доктора педагогічних наук, старшого наукового співробітника, завідувача відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Вовк Мирослави Петрівни (м. Київ, Україна):

Художника-мультиплікатора, карикатуриста Клозе Артура (м. Кассель, Німеччина):

Кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Соломахи Світлани Олександрівни (м. Київ, Україна):

Помічника керівника церковного хору церкви святого Климентія Савчак Терези Петрівни (м. Прага, Чехія):

Заслуженого працівника культури України, доцента, завідувача кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Семенчука Василя Васильовича (м. Умань, Україна):

22 жовтня 2021 р. викладачем-методистом вищої кваліфікаційної категорії по класу духових інструментів КМНЗ Таращанської районної ради «Таращанська дитяча музична школа», лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів, художнім керівником народного аматорського духового оркестру «Гармонія» Недужим Сергієм Вікторовичем був проведений майстер-клас на тему: «Формування мотивації навчання грі на духових інструментах у процесі колективної музично-виконавської діяльності учнів»:

Усі учасники конференції змогли долучитися до зустрічі-дискусії з хабілітованим доктором, професором Університету ім. Адама Міцкевича у Познані, факультету педагогіки та мистецтв у Каліші Котецькою Беатою (м. Каліш, Польща). Пані професор розкрила питання розвитку творчої особистості в освітньому процесі на прикладі програми Студії скульптури педагогічно-художнього факультету Університету ім. Адама Міцкевича:

З прикінцевим словом до учасників міжнародної конференції звернулася декан факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент Терешко Інна Григорівна:

Організаційний комітет VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи» дякує за підтримку у проведенні конференції ректорату, Польському культурно-освітньому центру Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

За результатами конференції буде видано збірник матеріалів.

Заступник декана факультету мистецтв

з наукової роботи,