Регіональний науково-творчий центр мистецької освіти і художньої майстерності факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини урочисто відкрито 17 жовтня 2019 р. під час VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи».

Директор центру – кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри образотворчого мистецтва Пічкур М. О.

Напрями наукової діяльності центру – дослідження актуальних проблем мистецької освіти у закладах вищої та середньої освіти, пропаганди передового досвіду навчання мистецтву, формування художньої майстерності майбутніх фахівців мистецького профілю, презентації здобутків майстрів мистецтв і творчих колективів. Членами центру є захищені науково-педагогічні працівники факультету мистецтв та обдарована, перспективна студентська молодь. Тематика наукових досліджень членів Регіонального науково-творчого центру мистецької освіти і художньої майстерності має за вектор актуальні проблеми сучасної мистецької освіти.

За невеликий час існування, а це менше року, центр має визначні здобутки та перспективи. Так, було опубліковано 2 монографії (молодими науковцями), 3 навчальних посібника, 13 наукових статей (2 проіндексовані у міжнародній наукометричній базі даних Scopus, 2 – Web of Science, 7 – Index Copernicus), 20 тез доповідей.

25 жовтня 2019 р. відбувся попередній захист кандидатської дисертації Гордаша А. М. на тему «Формування основ художньої майстерності майбутнього вчителя образотворчого мистецтва у процесі вивчення фахових дисциплін», галузь знань: 011 − Освітні, педагогічні науки. Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри образотворчого мистецтва Пічкур М. О. На базі Центру також виконують кандидатське та 4 докторських дослідження.

14 березня 2020 р. проведено ІV Регіональну учнівську олімпіаду з образотворчого мистецтва.

На базі центру постійно проходять наукові заходи факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини: міжнародні та всеукраїнські конференції, семінари, круглі столи, олімпіади.