30–31 травня 2019 року відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Економіка та управління в XXI ст.: виклики та перспективи розвитку» на базі Навчально-наукового інституту економіки та бізнес-освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Організаторами конференції стали Навчально-науковий інститут економіки та бізнес-освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Батумський державний університет ім. Шота Руставелі (Грузія) та Інститут бізнесу Білоруського державного університету (Білорусь).

Актуальна проблематика конференції зацікавила науковців 16 закладів вищої освіти України, а також 6 зарубіжних – Економічного університету (м. Варна, Болгарія), Інституту бізнесу Білоруського державного університету, Academy of Business and Health Sciences in Lodz (Польща), Гродненського державного університету імені Янки Купали (Білорусь), University of Saskatchewan (Канада)  та Вищої школи менеджерської у Варшаві (Польща). Загалом у роботі конференції взяли участь 106 учасників. Робота науково-практичної конференції відбувалася у формі пленарного засідання та засідання наукових секцій.

Пленарне засідання конференції було відкрите вітальним словом проректора з гуманітарних питань Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доцента Наталії Ревнюк.

Привітала усіх присутніх та розпочала роботу конференції директор НН Інституту економіки та бізнес-освіти, професор Ольга Чирва. Модератором пленарного засідання конференції була доцент, заступник директора з наукової роботи інституту Людмила Чвертко. Цікавими та змістовними були доповіді д. е. н., професора Сумського  державного університету Сотник Ірини («Кредитування проектів «зеленої» енергетики в домогосподарствах України: оцінка окупності»); к. н. держ. упр., доцента ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК» Яни Коваль («Формування комплексної системи державного управління економічною безпекою банків»); к. е. н., доцента Тернопільського національного економічного університету Валентини Ясишеної («Об’єкти нематеріальних активів: оціночний підхід»); к. е. н., доцента Уманського державного педагогічного  університету  імені Павла Тичини Михайла Акулова («Стратегія розвитку туризму в Україні»), також представників міжнародного бізнесу – Богдана Осадченка та Зенона Жуковського.

Результати своїх  досліджень представили молоді науковці Навчально-наукового інституту економіки та бізнес-освіти: Євген Підлісний, Наталія Станіславчук та Наталія Побережець.

II Міжнародна науково-практична конференція «Економіка та управління в ХХІ ст.: виклики та перспективи розвитку»  стала унікальним майданчиком для налагодження діалогу між науковцями, представниками органів влади та бізнесу. У той час, коли наша держава зіштовхнулася із значними викликами у політичній, соціальній та економічній площині, такий захід дозволив зробити внесок у їх розв’язання на основі авторських розробок науково-педагогічних працівників університетів, науково-дослідних установ, та пошуку і обгрунтування у результаті наукової дискусії нових шляхів економічного росту.