Науково-практичний семінар «Використання вільного програмного забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах»

IMG_2034На базі фізико-математичного факультету кафедрою інформатики та ІКТ проведено науково-практичний семінар «Використання вільного програмного забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах».

До семінару запрошено колег з технолого-педагогічного факультету кафедри професійної освіти та комп’ютерних технологій, викладачів відокремленого структурного підрозділу агротехнічного коледжу Уманського національного університету садівництва, викладачів Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Т.Г.Шевченка, вчителів шкіл міст Умань та Гайсин.

Метою проведення семінару було обговорення питань, пов’язаних з перспективами та можливостями використання вільного програмного забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах при вивченні різних навчальних дисциплін. Звісно в першу категорію таких дисциплін потрапила інформатика, під час вивчення якої програмне забезпечення використовується досить активно та часто.

Учасники семінару піднімали різні проблеми в контексті теми семінару. У своїй доповіді завідувач кафедри інформатики та ІКТ, кандедат педагогічних наук Ткачук Галина Володимирівна наголосила на важливості законодавчої бази щодо використання вільного програмного забезпечення та проаналізувала низку законодавчих документів, які містять різні аспекти використання вільного Програмного забезпечення.

Завідувач кафедри професійної освіти та комп’ютерних технологій, доктор педагогічних наук, професор Гедзик Андрій Миколайович підняв питання переваг та недоліків використання програмного забезпечення з відкритим кодом у вищих навчальних закладах, зокрема, при здійсненні професійної освіти.

IMG_2042

Кожен з учасників семінару розказав про власний досвід використання вільного програмного забезпечення та подальші напрями досліджень.
В цілому семінар пройшов в умовах активного обговорення та диспуту.