Проблеми сучасного українознавства в умовах глобалізації

DSC_000926 лютого 2015 року на базі науково-дослідних лабораторій «Етнологія Черкаського краю» та «Театр Слова» при кафедрі української літератури, українознавства та методики їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся Регіональний науково-практичний семінар «Проблеми сучасного українознавства в умовах глобалізації», в межах роботи якого відбулося засідання Круглого столу «Проблеми становлення риторичної особистості вчителя».

Були чітко окреслені напрями роботи семінару:

1. Національна ідея і національні цінності.

2. Український фольклор як чинник формування громадянина-патріота.

3. Проблема збереження культурної спадщини народу в умовах глобалізації.

4. Українознавство в сучасному освітньому просторі.

На засіданні Круглого столу «Проблеми становлення риторичної особистості вчителя» обговорювалися питання:

1. Риторика в контексті освіти: теоретично-практичний аспект.

2. Риторична особистість: сутність, структура, специфіка поняття.

3. Формування риторичної особистості вчителя в умовах вишу: традиції та інноватика.

Метою проведення означених заходів було пропагування українознавчої та риторичної освіти молоді, висвітлення проблем сучасного українознавства в умовах глобалізації, виховання мовної і мовленнєвої культури студентів, висвітлення новітніх концепцій сучасної українознавчої та риторичної освіти.