Відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Мистецька освіта у контексті євроінтеграційних процесів»

Відкриття пленарного28 квітня 2016 р. на базі факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Мистецька освіта у контексті євроінтеграційних процесів».

Більше 100 учасників конференції представляли наступні вищі навчальні заклади України, а саме: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка; Уманський гуманітарно-педагогічний коледж імені Т. Г. Шевченка; Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут мистецтв; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький» державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка.учасники пленарногоПленарне засідання відкрив декан факультету мистецтв, заслужений працівник культури України, доцент, Леонід Петрович Ятло. Із вітальним словом до присутніх звернулася студдекан факультету мистецтв студентка 3 курсу Анастасія Марищук.майстер-клас Л.Ятло

У виступах пленарного засідання студенти та магістранти обговорювали актуальні мистецтвознавчі питання від початкової до вищої ланки освіти у контексті євроінтеграції. З доповідями виступили: Богдан Козоріз, Анна Хоменко, Володимир Миколаєнко, Вікторія Ольхов, Наталія Ліщук, Анастасія Марищук, Наталія Резніченко.

У рамках студентської конференції, в практичній її частині, відбулися також творчі майстер-класи.майстер-клас В.КамінськогоЦікаве заняття з джазового вокалу на тему: «Особливості джазового вокалу та формування творчо-імпровізаційного потенціалу особистості» й концертні номери вокального ансамблю «The Best» продемонстрував викладач Балтської школи мистецтв В. В. Камінський. Приємно відзначити, що майстер-клас проводився напередодні Міжнародного дню джазу, що був проголошений на Генеральній конференції ЮНЕСКО в листопаді 2011 р. Цікаво також, що у складі ансамблю брала участь і випускниця вищеназваної школи, а нині студентка ІІ курсу Одеського училища культури і мистецтв імені К. Ф. Данькевича, учасниця телешоу «Голос діти» (команда Тіни Кароль) Катерина Кравченко. Катерина залюбки та майстерно виконувала завдання педагога та концертну програму, що свідчить про високий педагогічний рівень її першого наставника, який зумів розкрити її таланти та сформувати гідний базовий вокальний виконавський рівень.

Концерт хору ЮністьМайстер-клас з хорового диригування «Аспекти практичної роботи з навчальним хором» студенів класу старшого викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін УДПУ імені Павла Тичини Л. Г. Ятло та звітний концерт народного академічного хору «Юність» (художній керівник – Людмила Ятло) продовжили свято вокального мистецтва презентуючи академічну школу. Студенти факультету мистецтв Богдан Козоріз, Анастасія  Мельник, Ольга Свиріда, Олександр Черевченко, а також випускниці Каріна Гарібова, Оксана Кошолап та Ірина Марченко продемонстрували вільне володіння диригентським мистецтвом, а допомагала їм концертмейстер кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Олена Доніна.майстер-клас з писанкарстваАктуальним та цікавим напередодні великого християнського свята Пасхи був майстер-клас «Писанки Черкащини» викладача, майстра виробничого навчання Я. О. Сердюк. Його учасники мали змогу доторкнутися до прадавньої традиції народження з яйця, воску та барвників великодньої писанки.

Підводячи підсумки конференції декан факультету мистецтв Л. П. Ятло зазначив актуальність висвітлених питань і побажав усім учасникам подальших цікавих мистецьких досліджень, реалізації наукових ідей та нових творчих успіхів.