Відбувся семінар «Менеджмент інтелектуальної власності ВНЗ»

1

На виконання Закону України “Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій” та з метою підвищення обізнаності спеціалістів, що займаються патентно-ліцензійною діяльністю, а також здійснюють заходи у сфері інновацій, трансферу (комерціалізації) технологій, Міністерство освіти і науки разом УкрІНТЕІ організувало проведення семінару «Менеджмент інтелектуальної власності ВНЗ», який відбувся 25 квітня 2016 року у місті Києві на базі корпусу №2 Міністерства освіти і науки України.

На семінарі були розглянуті такі питання:

– Набуття прав на об’єкти промислової власності в ВНЗ. Практичні аспекти підготовки патентних заявок та подання їх на державну реєстрацію;
– Набуття прав на об’єкти авторського права в ВНЗ. Нормативно-правові новації та практичні аспекти;
– Оцінка, постановка на облік та використання в якості внеску до статутного капіталу господарського товариства майнових прав інтелектуальної власності. Можливості, які надає новий Закон «Про наукову та науково-технічну діяльність»;
– Управління об’єктами права інтелектуальної власності в ВНЗ;
– Практичні аспекти розпоряджання правами на об’єкти інтелектуальної власності. Договори про передання прав ті ліцензійні угоди.

Предметом семінару були актуальні питання набуття, управління, розпоряджанні та захисту прав інтелектуальної власності в ВНЗ. Окрему увагу було приділено перспективним напрямам взаємодії УкрІНТЕІ з вищими навчальними закладами та науковими установами України у сфері інвестиційного консалтингу, набуття й розпорядження правами на об’єкти інтелектуальної власності, трансферу технологій, інформаційної та науково-технічної діяльності.
У роботі семінару взяли участь Заступник Міністра освіти і науки України Стріха М.В., представники Департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН України, провідні фахівці Державної системи правової охорони інтелектуальної власності та працівники УкрІНТЕІ.
На семінарі були присутні близько 140 фахівців підрозділів вищих навчальних закладів з питань інтелектуальної власності, трансферу технологій та інноваційної діяльності з усієї країни.

Наш університет на семінарі представляв Мелентьєв Олег Борисович – канд. пед. наук, доцент кафедри технологічної освіти факультету професійної та технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, автор понад 20 одноосібних та колективних патентів.