615 грудня 2015 року на базі історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини відбулися Восьмі Уманські краєзнавчі читання, присвячені 400-річчю найдавнішої писемної згадки про Умань. Організаторами конференції виступили: кафедра історії України, науково-дослідна лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини» УДПУ імені Павла Тичини та Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань».

Метою конференції є популяризація історико-культурної спадщини Уманщини.

Робота конференції була побудована за наступними напрямами:

• Історико-краєзнавчі дослідження в системі сучасної історичної науки;
  • Джерела з історії Уманщини;
  • Персоналії регіональної історії.

Модератором заходу була д.і.н., професор кафедри історії України, декан історичного факультету Кузнець Т.В.

1

З вітальним словом виступила проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Сокирська Владилена Володимирівна, яка продовжила свій виступ доповіддю на тему: «Проблема заснування м. Умань у дослідженнях Г. Храбана».

2

Великий інтерес у слухачів викликав виступ доцента кафедри історії України Чорномаза Б.Д., який розповів присутнім про історію спорудження пам’ятника Івану Гонті та Максиму Залізняку в м. Умань.

5

Активну участь у конференції взяли викладачі, аспіранти, магістранти та студенти.

Яскравим дебютом на Восьмих краєзнавчих читаннях стала доповідь «Просопографічний портрет П.Ф. Курінного» аспіранта кафедри історії України Ігоря Юрійовича Опацького.

9

По завершенню пленарного засідання відбулися секційні, де висвітлювались питання регіональної історії.