DSC_8570В Інституті філології та суспільствознавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини тривають дні вшанування пам’яті творчої спадщини українського генія. 10–11 квітня вони ознаменувалися Міжнародною науково-практичною конференцією «Тарас Шевченко в культурному мегапросторі: історична постать, віхи творчості, дискурс».

Співорганізаторами конференції виступили: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Український інститут національної пам’яті, Єлецький державний університет імені І .О. Буніна, Університет імені Адама Міцкевича в Познані. У роботі семи секцій були заявлені понад 150 учасників з різних вишів України та зарубіжні гості – науковці Шевченкіани, які працюють над проблемами українознавчого, лінгвістичного, літературного та суспільно-культурологічного спрямування.

З вітальним словом на відкритті конференції виступили ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Побірченко Наталія Семенівна  та директор Інституту філології та суспільствознавства, декан факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Коваль Валентина Олександрівна.

У своїх виступах на пленарному засіданні доповідачі торкалися різних аспектів життя і творчості Великого Кобзаря, робили спроби по-новому інтерпретувати окремі твори митця, досліджували філософію мови його текстів та Шевченковий дискурс у цілому.

Підсумовуючи результати своєї роботи, учасники Міжнародної науково-практичної конференції відзначили, що вона стала важливим продовженням наукових заходів, присвячених загальнодержавному вшануванню 200-ліття від Дня народження Тараса Шевченка, спрямованих на популяризацію в Україні та за її межами Шевченкового слова, піднесення громадянської позиції, утвердження національних ідеалів, культурологічний розвиток мовної особистості.

Мали позитивний результат встановлені зв’язки з обміну інформацією за результатами наукових досліджень споріднених та закордонних ВНЗ.

DSC_8579

Тематична конференція є свідченням невичерпного наукового інтересу, всенародного визнання Шевченка-філософа, художника, етнографа, Шевченка-новатора, що понад півтора століття цікавить, хвилює, надихає, спонукає до глибокого осягнення не лише українців, а й представників усієї світової спільноти.